Login
Skip portletPortlet Menu

 
Sign up
 

Segregujmy na serio-monitoring wdrażania przepisów z zakresu gospodarki odpadamiWeź udział w konkursie!


 
Wyroznienie
Skip portletPortlet Menu
dla portalu e-odpady.com
w prestiżowym konkursie
Panteon Polskiej Ekologii

Wyróżnienie
 
Komentarze
Skip portletPortlet Menu
 
Fundacja Odzyskaj Środowisko - Szkolne Centrum Recyklingu

Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…

Projekt audytowy Czysta Gmina 2012

Miasto bez niedopałków - kampania przeciw zaśmiecaniu niedopałkami papierosów przestrzeni publicznej


Konkurs o Tytuł Lidera Polskiej Ekologii 
Warto przeczytać
Skip portletPortlet Menu
 
 
 
 
 
 
ENVICON 2014


Zakończyły się obrady XVIII Międzynarodowego Kongresu  Ochrony Środowiska ENVICON, który w tym roku stał się okazją do podsumowania 25 lat osiągnięć w dziedzinie ochrony srodowiska w Polsce. Wyróznieniem dla Kongresu jest objęcie go patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego "25 lat Wolności". Taki również był charakter tej edycji - prezentacja zmian, jakie zaszły w naszym kraju w podejściu do ochrony srodowiska.
 

Jak co roku, wydarzenie to stało się okazją do spotkań wielu gremiów zainteresowanych tematem ochrony środowiska, gromadząc przedstawicieli świata nauki, administracji rządowej i samorządowej oraz polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Przewodniczącym Komitetu Naukowego ENVICON był prof. Andrzej Mizgajski. Więcej ...Źródło: własne 21.10.2014


W dniach 23-24 października 2014 roku odbędzie się w Szczecinie Ogólnopolska Konferencja PSZOK – efektywność i funkcjonalność, która połączona będzie z wyjazdem technicznym i wizytacją punktów w Berlinie. Jest to kontynuacja dotychczasowych czterech konferencji poświęconych tematyce tworzenia i funkcjonowania PSZOK.
 
Konferencja jest cyklicznym i cenionym w branży spotkaniem, które w całości dedykowane jest problematyce PSZOK. Od 2012 roku zostały zorganizowane już 4 konferencje, które poruszały najważniejsze aspekty tworzenia i funkcjonowania PSZOK. Organizowana obecnie konferencja ma na celu omówienie najbardziej aktualnych kwestii związanych z realizacją PSZOK. Forma spotkania sprzyjać będzie praktycznej analizie czynników podnoszących efektywność i funkcjonalność PSZOK opartych na doświadczeniach ekspertów. Więcej ...Źródło: na podstawie ekorum 20.10.2014
Portal Gospodarki Odpadami - debata ministrów ochrony środowiska


W dniu otwarcia targów ochrony środowiska POLEKO w Poznaniu odbyła się debata "Ekologia w jedności z ekonomią w perspektywie politycznej". Debatę otworzył Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt, który powitał ministrów:  Macieja Nowickiego, Tomasza Podgajniaka,  Jana Szyszko oraz Macieja Grabowskiego - aktualnego ministra środowiska.


Debatę poprowadził przewodniczący Państwowej Rady Ochrony Środowiska prof. Andrzej Mizgajski, który poprosił każdego z ministrów o przedstawienie dobrej rady - pigułki - ministrowi Maciejowi Grabowskiemu. Mają one pomóc w realizacji zadań w ochronie środowiska jak również wzmocnić rangę resortu i samego ministra oraz zmienić świadomość polityków, którzy nie zawsze dostrzegają znaczenie podejmowanych działań mających wpływ na środowisko. Więcej ...Źródło: własne 17.10.2014


Towarzystwo na rzecz Ziemi wraz ze współpracującą Fundacją Rozwoju Gmin Polskich zapraszają na szkolenie „Segregujmy na serio”, które odbędzie się w dniach 20-21.10.2014 w Warszawie (Praga-Północ).
 
Towarzystwo na rzecz Ziemi organizuje cykl dwudniowych spotkań poświęconych gospodarce odpadami w naszym kraju. Podsumujemy efekty funkcjonowania systemu od czasu, kiedy gminy przejęły obowiązek gospodarowania odpadami. Przede wszystkim jednak skupimy się na kolejnych, planowanych w najbliższym czasie zmianach w prawie odpadowym. Zaprezentujemy dobre przykłady nie tylko z zagranicy, ale także te z polskich gmin. Kolejne szkolenia odbędą się w Lublinie, Białymstoku, Wrocławiu i Krakowie. Więcej ...Źródło: na podstawie Towarzystwo na rzecz Ziemi 02.10.2014


Dzisiaj, 14.10.2014 w Poznaniu po raz dwudziesty szósty rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO. Zarówno ekspozycja POLEKO, jak i towarzyszących im targów KOMTECHNIKA, oraz bogaty program wydarzeń, to możliwość poznania potencjału gospodarczo-ekologicznego Polski oraz innych krajów uczestniczących w targach. Rynkowe nowości, wymiana doświadczeń, trendy i dyskusje – warto tu być! .
 
Targi, które rozpoczną się we wtorek potrwają do piątku. Ekspozycję będzie można zwiedzać w pawilonach:  5, 6A, 7, 7A i 8A (pawilon 8 – targi Gmina). W targach Poleko i Komtechnika weźmie udział prawie 600 firm z 19 krajów. Targi uzupełnia bogaty program wydarzeń – zaplanowano ponad 50 konferencji, debat i warsztatów. Więcej informacji na www.poleko.mtp.pl.

Źródło: na podstawie Międzynarodowe Targi Poznańskie 13.10.2014
 
 
 
 
 
 
 

 

Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu


Spotkania kooperacyjne Eco-Match 2014

II Targi Recyklingu i Ekologii Re:Miasto 2014

Odzyskaj Środowisko

Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy

Odkręć - Zduś - Segreguj

Zarządzaj sprawnie... e-odpady.com
Zarządzaj sprawnie...e-odpady.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2008 ZETO S.A. w Poznaniu